Στη Μονάδα Υποβρυχίων Καταστροφών (ΜΥΚ) της Διοίκησης Ναυτικού της Εθνικής Φρουράς βρέθηκε ο Αρχηγός της Εθνικής Φρουράς Αντιστράτηγος Δημόκριτος Ζερβάκης συγχαίροντας τους νέους βατραχανθρώπους που εντάχθηκαν στην οικογένεια της κυπριακής ΜΥΚ.
![](https://defencereview.gr/wp-content/uploads/MYK_CYPRUS6-1024x683.jpg)
Συγχαρητήρια στους εκπαιδευόμενους του 82ου σχολείου ΟΥΚ για την ολοκλήρωση της εβδομάδας επιχειρησιακής εκπαίδευσης. Συνεχίζουμε λεβέντες είπε χαρακτηρηστικά ο Α/ΓΕΕΦ Αντιστράτηγος Δημόκριτος Ζερβάκης για τους λίγους Κύπριους που κατάφεραν να αποφοιτήσουν από το άκρως απαιτητικό και επίπονο σχολείο υποβρύχιου καταστροφέα της κυπριακής ΜΥΚ.
![](https://defencereview.gr/wp-content/uploads/MYK_CYPRUS5-1024x683.jpg)
![](https://defencereview.gr/wp-content/uploads/MYK_CYPRUS3-1024x683.jpg)